AKYURT MÜFTÜLÜĞÜ HAFIZ MAHİR KIZ KURAN KURSU

Gelecek nesilleri yetiştirmede en büyük paya sahip olan “geleceğin annelerini” dini ve milli şuur sahibi birer hafız yapmayı da kendine amaç edinen eğitim kurumumuz, Akyurt Müftülüğü Akyurt Hafız Mahir Kız Kuran Kursumuzda kız çocuklarımızı küçük yaşta eğitim programına alarak onlara Hafızlık, Arapça ve Fıkıh ilimlerini en güzel şekilde sunmakta, bunun yanında fenni eğitimlerinin aksamadan en başarılı şekilde devam etmesi için tüm imkanlarını seferber etmektedir.

Her gün özel servisle okula götürülen kız çocuklarımız, okuldan geldikten sonra kurs bünyesindeki öğretmen ablalarından destekleyici kurslar almakta, ödevlerinin projelerinin hazırlanması noktasında yardımlaşmaktadır. Ayrıca sınav ve yarışma zamanlarında kurs sayısı ve ders miktarı artırılmakta, çocuklarımızın fenni başarılarının aksamasına meydan verilmemektedir.

Dini derslerine de her gün aksatmadan devam eden öğrencilerimiz, okul ödevlerini bitirdikten sonra o günün ezberini yapmak üzere rahle başına oturmakta, dini ders hocalarına ertesi gün dinleteceği derslerini bir gün öncesinden belletmen ablalarına dinletmektedir. Böylece hem ertesi sabah derslerini kolayca dinletmekte, hem de ezberlerinin sağlam bir şekilde akılda kalması sağlanmaktadır. Defalarca dinletmenin bir yararı da eğer telaffuzda herhangi bir hata var ise bunların düzeltilmesidir.

Kız çocuklarımızın narin ve kırılgan yapılarını da dikkate alarak özenle hazırlanan ders programımızda ve haricinde çocuklarımızın doğasını koruyacak, ruhi dengelerini sarsmayacak, kendilerini aile ortamını aratmayacak etkinlikler aktiviteler ve yarışmalarla ruhlarını zihinlerini her zaman zinde tutmaya özen gösteriyoruz.

Çocuklarımızla birebir ilgilenerek onların halinden anladığımızı onları birer kardeş gibi gördüğümüzü, her türlü sevinçlerinde, heyecanlarında, sıkıntılarında yanlarında olduğumuzu hissettiriyor ve bu güven ortamında eğitim öğretim sürecini en eğlenceli ve yararlı bir biçimde sürdürüyoruz.