PURSAKLAR EHLİBEYT MERKEZ KURSUMUZU DİYANET İŞLERİ BAŞKANI AÇTI

İnşaatına 2013 yılında başlanan ve 22 ay gibi kısa bir süre içerisinde, olağanüstü gayretlerle hizmete yetiştirilen Kuran Kursumuz, görkemlii bir açılış töreniyle siz değerli halkımızın hizmetine girdi.

 

Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Ankara İl Müftüsü, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yetkilileri, Pursaklar Müftüsü, Pursaklar Belediye Başkanı, Pursaklar Kaymakamı ve Siz değerli halkımızın yoğun katılımıyla tüm görkemiyle hizmete girdi. 

 

Kurra Hafız Erhan Mete nin Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlanan açılış törenimiz, daha sonra değerli konuklarımızın yaptıkları konuşmalar ile devam etti. yapılan konuşmalar ve Kuran Kursumuzun yapımında, iç mimarisinin düzenlenmesine ve eğitim faaliyetine başlamasında katkısı bulunan değerli yöneticilerimize verilen ödüllerle son buldu. Daha sonra kursumuzun tanıtımı için kursumuzun içinin incelenmesine geçildi. kursumuzun tüm aksamını tanıma imkanı buldular. 

 

hazır bulunan herkesin yüksek beğenilerini alan kursumuz, çıtayı en yükseğe koyduğunu birkez daha sizlere gösterme imkanı buldu. Yemekhane, mutfak, yatakhane, spor salonları, PSP salonu, konferans salonu, 7 derslik, çok amaçlı salon, halısaha, basketbol sahası ve arapça eğitimi için ayrılan özel kısımları gören tüm ziyaretçilerimiz, çocuklarımızın ne kadar üstün kalitede birmekanda din eğitimin alacaklarına şahitlik ettiler.

 

kursumuzun tanıtımından sonra yemekhanemizde açılışa özel menü ile öğle yemeği ikramımıza geçildi. Yemek programı bittikten sonra tüm konuklar toplu olarak öğle namazına geçildi. Namazdan sonra mescidimizde tekrar kısa bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanımız, bu dizaynda ve kapasitede bir kurs açılışına şahitlik etmekten duydukları gururu dile getirerek, yapımında emeği geçen herkese hayır dualar etti. Daha sonra konuşmasına kursumuzda kalacak olan öğrencilerimize vizyon ve misyonlarının olması gereken şekli konusunda konuşan Başkanımız, kursumuzda okuyacak, eğitim verecek, hizmet edecek her bir görevliye ayrı ayrı teşekkür ve dua ettikten sonra konuşmasını noktaladı.